Автомобільні охоронні системи

Автомобільні охоронні системи

Незабутній Остап Бендер стверджував, що «автомобіль - не розкіш». Попри це сьогодні прагнення купити «залізного коня» обійдеться в досить пристойну суму, особливо якщо це нова модель престижної іномарки.

Зрозуміло, будь-який власник машини, який витратив з таким трудом зароблені «свої кровні», захоче убезпечити себе від можливого її викрадення. З цим завданням сучасні охоронні системи, що продаються з спеціалізованих магазинах в Києві і інших містах України, справляються якнайкраще.

Автосигналізація зазвичай вирішує два завдання - відлякати грабіжника і перешкодити йому завести машину і сховатися на ній. Сигналізація на авто не тільки забезпечує гучний звук, який чути на пристойній відстані, але подає світлові сигнали за допомогою фар. Вона також моментально блокує дверні замки автомобіля і надає цілий ряд інших ефективних охоронних заходів.

У всіх сучасних охоронних комплексах використовується іммобілайзер - електронний прилад, здатний заблокувати роботу двигуна, якщо в салон проник зловмисник. Зазвичай він активізується через пару секунд після того, як запалювання вимкнеться. Відключити його можна за допомогою спеціальної мітки або використовуючи кнопку брелока.

Сигналізації можуть обладнуватися зворотним зв'язком або бути односторонніми. Останні мають стандартний комплект охоронних функцій і забезпечуються, як правило, 2 брелоками. Дорожчі, але при цьому набагато більш ефективні сигналізації зі зворотним зв'язком комплектуються пейджерами, за допомогою яких власник може знати все про свій автомобіль, навіть перебуваючи від нього досить далеко.

Різні датчики, що встановлюються на автомобіль в секретних місцях, миттєво сповіщають про будь-яких тривожних подіях - про відкриття дверей, зміні обсягу повітря всередині салону, ударі по кузову або по капоту, нахилі або початку руху автомашини. Таким чином власник автомобіля має можливість відразу вжити термінових заходів.

Щоб викрадачі не могли сканувати код брелока з метою його подальшого відключення, існують пристрої з динамічним кодом. При кожному наступному натисканні на кнопку брелока код змінюється автоматично. Ту ж операцію виконує процесор і спрацьовує вже на нову комбінацію, а не на їй передує. Таким чином підвищується надійність і ефективність охоронної системи.