Денні ходові вогні (DRL)
Денні ходові вогні для авто
ДГЗ - це спеціальні лампи для автомобіля, що встановлюються спереду не вище 1,5 метра і не нижче 25 см від землі. Між ними допустимо 60 см, а до краю машини - не більше 40 см. При включенні запалювання вони повинні підключатися, а відключатися в момент переходу на ближнє світло.
Напрямок джерела світла повинно здійснюватися виключно вперед. Ці світлові прилади не так давно стали обов'язковою вимогою ПДР. Суть його в тому, що не тільки вночі, але днем в дорозі повинні працювати денні ходові вогні. Якщо їх немає - слід включати ближнє світло або протитуманні фари. Завдання в тому, щоб автомобіль був видний боковим зором іншому учаснику руху. Але фахівці все ж настійно не рекомендують використовувати габаритні вогні, підфарники і т.п., оскільки вони мають невелику потужність і вдень майже не помітні. Не потрібно економити на гнучких ДХВ, так як від них може залежати як Ваша пасивна безпека, так і Ваших пасажирів
Види і типи ДХВ (DRL)
У різних країнах по різному класифікують DRL.
допускається:
- Бліжній світло під час включення двигуна. Він працює на малому напрузі для зняття інтенсивності світіння.
- Пріглушенний дальнє світло. Багато автовиробників вже ставлять на машини спеціальну оптику зі зниженим тиском дальнього світла.
- Лампи повороту або передні випромінювачі, що працюють на постійній основі. Але цей тип може ввести в оману інших водіїв на дорозі.
- Протівотуманние фари, які прекрасно підсвічують узбіччя дороги. Їх світло не дуже яскравий, але транспортний засіб відмінно виділяється при будь-якій погоді. Мінус в тому, що вони засліплюють водіїв зустрічних машин.
- Светодіодние DRL випромінюють потужний і стабільний світло. Вони помітні в будь-який час дня, навіть при яскравому сонці.
За типом монтажу розрізняють:
- штатні DRL, устанавлівліваемие на нові моделі авто з 2011 року;
- універсальні або "кустарні" DRL, що встановлюються самостійно, з невеликою зміною техконструкціі автомобіля.
Згідно із законодавством України, якщо в машині немає штатних DRL, то в період з 1 жовтня по 1 травня в світлий час доби треба використовувати ближнє світло головної оптики.
ДХВ в поворотники, габарити і фари
Досить часто ДХВ поєднують з сигналом повороту. Дві лампочки встановлюються на місце заводських ламп розжарювання спереду автомобіля і підключаються до стандартного роз'єму ламп поворотников. Система DRL в цьому випадку працює за допомогою подачі живлення від будь-якого джерела через додатковий коннектор після включення запалення. Поворотники переробляти не потрібно, вони працюють через штатний роз'єм. Можна поставити другий комплект замість габаритів, щоб і поворотник кліпав в дві лампочки. Багато водіїв роблять лампи габаритів яскравіше і використовують їх як ДХВ.
Існують світлодіоди, які виконують функцію ДХВ. Коли включається двигун, автоматично включаються світлодіоди, а коли включаються ближнє світло або габарити - яскравість діодів знижується і вони стають звичайними габаритами. Можна встановити ДГЗ і в штатні фари. З юридичної точки зору цю доопрацювання можна поставити тільки в ті світлові прилади, які призначені для конкретного авто. Цілком законно можна перевести противотуманки в режим роботи ДГЗ за допомогою змін в електросхему - підключити нові фари до замку запалювання. Це оптимальний і найбільш економічний варіант. В цьому випадку змін в конструкції авто не відбувається і реєструвати універсальні ДГЗ не потрібно.
Універсальні ДХВ (DRL)
У багатьох машинах спеціальні ходові вогні відсутні. Енергії генератора на трасі буде досить, щоб не відключати фари. Але в режимі міського руху на низьких оборотах генератор може не впоратися, і вольтметр покаже розрядку акумулятора. Таким чином, ресурс акумулятора буде знижений.
У цьому випадку установка універсальних ДХВ допоможе подбати про безпеку. Вони набагато вигідніше режиму ближнього світла і можуть бути укомплектовані як самостійно, так і фахівцями на СТО. Це втручання в заводську конструкцію має бути задокументовано як переобладнання, прописано в техпаспорті і зареєстровано.
Якщо в конструкції ТЗ передбачено спеціальне місце, куди можна встановити ДХВ, і це прописано в іноматівно-технічної документації на машину - отримати дозвіл буде простіше. Якщо в конструкції машини не передбачені універсальні денні ходові вогні - спочатку обов'язково потрібно зібрати необхідну документацію для дозволу на їх установку, інакше може бути виписаний штраф. Після того, як дозвіл буде отримано, можна приступити до установки.
-
Новинки категорії Денні ходові вогні (DRL) у 2025 році
-
Хіти продажів категорії Денні ходові вогні (DRL) у 2025 році
-
Найдешевші товари категорії Денні ходові вогні (DRL)
-
Дорогі товари категорії Денні ходові вогні (DRL)
-
Популярні товари категорії Денні ходові вогні (DRL)
-
Ціна товарів у категорії Денні ходові вогні (DRL)