МИ ПРАЦЮЄМО! ЗАМОВЛЯЙ ОНЛАЙН!

Діалоговий код проти кодграббера

  • 03 June 2014 11:43:57

Останнім часом ми все частіше чуємо, що команду, яку посилає брелок сигналізації, можна перехопити спеціальним приладом - так званим кодграббер або сканером, а потім зняти машину з охорони непомітно для власника. Як цьому протистоять сучасні системи?


Почнемо з того, що кодграббери з'явилися ще в минулому столітті, практично одночасно з першими електронними охоронними системами. Тоді використовувався фіксований код, підібрати який при тому рівні техніки було неймовірно складно. Але незмінний код легко занести в пам'ять спеціального радіоприймача (кодграббера) - досить один раз опинитися неподалік від «рідного» брелока в момент постановки або зняття з охорони. А відтворити команду, само собою, вже під час відсутності господаря.


У відповідь з'явився динамічний код, який при кожній посилці змінювався по особливому алгоритму, закладеному в пам'ять брелока і сигналізації. Тому відтворення одного разу записаного коду вже не могло допомогти викрадачам. Але вони не стояли на місці. Не будемо вдаватися в математичні тонкощі дешифрування, зауважимо лише, що записавши кілька послідовно переданих з одного брелока команд, можна розшифрувати алгоритм формування «секретної» частини динамічного коду - це питання часу.


Автосигналізація з діалоговим кодом


На сьогоднішній день (і надовго вперед) повноцінний захист від електронного злому забезпечує тільки діалоговий код з індивідуальними ключами шифрування. Система, прийнявши динамічно кодовану команду ( «пароль»), не виконує її відразу, а посилає запит на підтвердження - якесь випадкове число, також динамічно кодоване. Брелок його приймає і за допомогою секретного ключа і складного алгоритму формує «відгук», знову динамічно перекодовує і шле системі. Якщо відгук вірний, то система виконує команду, причому процес займає частки секунди. На відміну від брелока кодграббер в руках навіть самого запеклого викрадача не знає алгоритму зміни коду, ключа шифрування і не здатний сформувати відгук за відведений на це час. Але і ці заходи - ще не межа захисту.


Особливості діалогового коду, реалізованого в автосигналізація і іммобілайзера StarLine, гарантують абсолютний захист від злому за допомогою будь-яких відомих кодграбберов.


У кожній системі використовується індивідуальний ключ шифрування, який передається єдиний раз при реєстрації брелока в системі. Довжина ключа - 128 біт, що дає 3,4 * 1. 038 комбінацій. Навіть якщо перебирати мільярди варіантів в секунду, щоб розгадати завдання, буде потрібно більше часу, ніж існує Всесвіт. При існуючих сьогодні обчислювальних засобах вирішити цю задачу «в лоб» неможливо.


При формуванні відкликання в діалоговому коді використаний апаратний генератор випадкових чисел, додатково захищає від злому коду. Крім того, передача пакетів інформації супроводжується короткими паузами, а робоча частота передачі всередині циклу авторизації стрибкоподібно змінюється. Ці заходи ускладнюють як перехоплення, так і розшифровку команди - при тому, що підбір індивідуального ключа взагалі неможливий. Коротше кажучи, смерть Кощія в голці, голка в яйці, яйце в качці, качка в зайці, заєць в скрині, скриня на дубу ... Компанія StarLine настільки впевнена в своєму дітище, що офіційно пропонує всім фахівцям в області дослідження криптостойкости довгостроковий контракт на суму 5 000 000 рублів - нехай спробують зламати!


Купити автосигналізацію Ви можете на нашому сайті.